Start de senzație pentru Liverpool în Premier League: 3 victorii din 3 meciuri, fără gol primit! Salah a adus victoria cu Brighton, echipa lui Andone. Românul nu a fost în lot

Liverpool a învins, pe teren propriu, cu 1-0, pe cei de la Brighton, în etapa a treia a Premier League. Unicul gol a fost înscris de Mo Salah, starul „cormoranilor”, în minutul 23, în timp ce atacantul român Florin Andone nu a jucat pentru oaspeți, el fiind accidentat.

De la sosirea sa în Anglia, Florin Andone a jucat doar o repriză pentru Brighton, în amicalul cu Nice, 1-0, meciul fiind disputat la data de  31 iulie. Românul e indisponibil din cauza unei accidentări la mușchii inghinali.

Atacantul de 25 de ani a ajuns la echipa din Anglia în această vară, venind de la Deportivo La Coruna. El a fost transferat pentru suma de șase milioane de euro.

Publicat: 25 08. 2018, 22:06
Actualizat: 25 08. 2018, 22:07