Slovan Liberec, pas greșit înaintea meciului cu FCSB din turul 3 preliminar al Europa League! Remiză cu ocupanta locului 10

Slovan Liberec a făcut un pas greșit în campionat înaintea meciului cu FCSB din turul 3 preliminar al Europa League.

Cehii de la Slovan Liberec s-au duelat cu Karvina în etapa a 4-a din prima ligă din Cehia, iar partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Slovan Liberec, pas greșit înaintea meciului cu FCSB

Adversarii FCSB-ului din turul 3 preliminar al Europa League au descis scorul în minutul 55 prin Mosquera, iar Karvina a reușit egalarea în prelungiri, în minutul 90+1, atunci când Eduardo Santos a primit o pasă bună de la Papadopulos și a înscris fără probleme.

Iată echipele de start de la Slovan Liberec – Karvina:

• Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Tijani, Chalus, Kacharaba, Koscelnik – Matousek, Mara, Beran – Mosquera, Rabusic
  • Karvina: Bolek – Bartosak, Sindelar, Eduardo Santos, Ndefe – Jean – Mikus, Qose, Herc, Ostrak – Papadopulos.

FCSB, victorie în etapa a 4-a din Liga 1

De partea cealaltă, FCSB a avut un meci foarte bun în etapa a 4-a, cu FC Argeș, scor 3-0, pe stadionul „Marin Anastasovici”, după ce Dennis Man și-a trecut numele pe tabela de marcaj de trei ori. Roș-albaștrii s-au impus în fața nou-promovatei deși Mihai Pintilii nu s-a putut baza pe mai mulți titulari, toate acestea deoarece au fost depistați pozitiv cu noul COVID-19 înaintea duelului cu Backa Topola din turu 2 preliminar al Europa League.

Partida dintre FCSB și Slovan Liberec are loc joi, 24 septembrie, pe Arena Națională, în turul 3 preliminar al Europa League. Formația care va ieși învingătoare se va duela pentru un loc în grupe cu Apoel sau Zrinjski.

Publicat: 20 09. 2020, 23:22
Actualizat: 20 09. 2020, 23:28