Salah și Liverpool, de neoprit în Premier League! Egipteanul a marcat și cu West Ham și e pe urmele lui Suarez și Gerrard. Klopp a mai reușit o performanță unică

Liverpool's Egyptian midfielder Mohamed Salah celebrates scoring the opening goal with Liverpool's English midfielder Jordan Henderson during the English Premier League football match between West Ham United and Liverpool at The London Stadium, in east London on January 29, 2020., Image: 495485239, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Glyn KIRK / AFP / Profimedia

UPDATE 23:44: Liverpool a câștigat cu 2-0 în fața celor de la West Ham, după ce Oxlade-Chamberlain a marcat și el, în repriza secundă. Astfel, Jurgen Klopp a mai reușit o performanță unică la Liverpool, după ce a bătut toate echipele din Premier League într-un singur sezon.

Mohamed Salah are un sezon de excepție, iar vedeta lui Klopp de la Liverpool a punctat și în etapa a 18-a din Premier League, în disputa de la Londra cu West Ham.

Dorit anul trecut de Real Madrid, egipteanul a deblocat tabela cu golul din penalty pe care l-a marcat în minutul 35, iar Liverpool a condus la pauză cu 1-0.

Ajuns în Anglia în 2017, Salah are acum 66 de goluri în Premier League și e al cincilea marcator din istoria lui Liverpool. Vârful a marcat de 66 de ori în campionatul Angliei și se apropie de Luis Suarez, care a înscris 69 de goluri.