Runar Sigurjonsson este sincer după super golul cu Lincoln: „Să jucăm mai bine!”

Meciul de fotbal dintre CFR Cluj si FC Botosani, contand pentru Play-off-ul Ligii a-1-a Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, miercuri 28 aprilie 2021. © FOTO:Flavius Buboi/SPORT PICTURES

Runar Sigurjonsson a reușit un super gol cu Lincoln, CFR Cluj s-a impus cu scorul de 2-0, dar islandezul așteaptă ca echipa sa să joace mai bine înaintea dublei cu Young Boys.

Mijlocașul a înscris superb dintr-o lovitură liberă, dar este conștient că echipa trebuie să-și ridice repede nivelul pentru a spera cu adevărat să ajungă în grupele Ligii Campionilor.

CFR Cluj și-a asigurat deja grupele Conference League, ceea ce înseamnă că ardelenii vor juca în Europa cel puțin până în iarnă, așa cum s-a întâmplat în ultimele două sezoane europene.

Runar Sigurjonsson, după golul superb marcat în Gruia: „Să jucăm mai bine!”

Runar Sigurjonsson nu s-a gândit prea mult la super golul reușit împotriva celor de la Lincoln și știe că echipa lui Marius Șumudică a trecut de un adversar modest.

„Cred că putem juca mai bine, trebuie să jucăm mai bine. Și eu, dar și echipa. E important că am obținut victorii, calificări, dar trebuie să ne ridicăm puțin nivelul, vor fi meciuri din ce în ce mai dificile. Deocamdată, suntem tot în Champions League, avem o oportunitate bună să mergem chiar mai departe”, a spus fotbalistul campioanei României.

Runar Sigurjonsson a explicat și cum a ajuns să marcheze un super gol cu Lincoln: „M-am simțit bine, am vrut să bat eu, au avut încredere în mine colegii și e super că a intrat”.

CFR Cluj și Lincoln Red Imps s-au întâlnit în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor și, după 2-1 în tur, trupa lui Marius Șumudică a învins cu scorul de 2-0, în Gruia, și a obținut calificarea.

Cestor, în minutul 18, și Sigurjonsson, în minutul 58, au marcat pentru CFR Cluj în cadrul acestei întâlniri.

Publicat: 28 07. 2021, 22:50
Actualizat: 28 07. 2021, 23:36