România, ai de ce să te temi! Finlanda a bătut-o fără probleme pe Muntenegru. Cum s-a prezentat echipa care ne-a umilit la Podgorica

Ilmari Niskanen of Finland (middle) in action against Marko Vukcevic (left) and goalkeeper Danijel Petkovic of Montenegro during UEFA Nations League football match Finland vs Montenegro (League B, Group 3) at the Helsinki Olympic Stadium in Helsinki, Finland, on June 7, 2022. UEFA Nations League football match Finland vs Montenegro, Helsinki - 07 Jun 2022,Image: 697748745, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Muntenegru n-a mai repetat evoluția foarte bună cu România și a pierdut mai clar decât o arată scorul în Finlanda: 0-2.

La Helsinki, Pohjanpalo a adus victoria gazdelor, care au ajuns la patru puncte după primele două meciuri din Liga Națiunilor.

Marți, în ultimul meci din Liga B, România întâlnește Bosnia, Live Video Online pe prosport.ro.

Finlanda – Muntenegru 2-0, în Liga Națiunilor

În minutul 31, Pohjanpalo a deschis scorul după o acțiune superbă, iar în mai puțin de zece minute același jucător a făcut 2-0.

Deși oaspeții au făcut trei schimbări la pauză, Muntenegru a încheiat partida fără vreo ocazie mare de gol și cu un singur șut pe poartă.

După partida cu Bosnia, România va întâlni Finlanda, în primul meci de pe teren propriu pe care tricolorii îl joacă în această ediție de Liga Națiunilor.

Echipele:

• Finlanda: Hradecky – Granlund, Ivanov, Vaisanen – Lingman, Niskanen, Lod, Kamara, Jensen – Pohjanpalo, Pukki.
    Selecționer: Markku Kanerva
  • Muntenegru: Petkovic – Vukcevic, Vujacic, Tomasevic, Sipcic – Scekic, Savicevic, Vukotic, Radunovic – Djuranovic, Beqiraj.
    Selecționer: Miodrag Radulovic
Publicat: 07 06. 2022, 22:28
Actualizat: 07 06. 2022, 22:32