Rezultat ireal într-o ligă din Europa. La pauză era „doar” 3-0, dar în partea secundă s-a marcat într-un ritm cum rar vezi

Meciul dintre Maardu și Flora, din prima ligă din Estonia, s-a terminat cu un scor incredibil! 8-3 în favoarea oaspeților, care îi menține pe primul loc în campionat. Flora este cunosctuă ca fiind o echipă foarte ofensivă. În etapa trecută, de exemplu, s-a impus cu 4-0.

Partida de sâmbătă a început fosrte promițător. În primele 45 de minute, s-au marcat nu mai puțin de 3 goluri, toate de Flora. Mijlocașul Poom (min. 11) și atacantul Riiberg (min. 16 și 37) au realizat scorul pauzei, dar nimeni nu avea să preconizeze ce avea să se întâmple în partea secundă, când s-au marcat alte 8 goluri. Maardu a punctatat prin Amemiya (min. 48, 61 și 76), dar liderul campionatului nu s-a lăsat mai prejos și reușitele adversarilor i-au motivat și mai mult. Au mai pus 5 goluri în dreptul lor, prin Sorga (min. 49 și 74), Kuusk (min. 52), Liivak (min. 84) și Ainsalu (min. 90+1).

În urma acestui succes, Flora rămâne pe primul loc în prima ligă din Estonia, la 5 puncte de următoarea clasată, Levadia.

Publicat: 15 06. 2019, 22:33
Actualizat: 15 06. 2019, 22:47