Repriză de coșmar pentru Tătărușanu! Bordeaux a marcat la foc automat în primele 45 de minute

Portarul titular al naționalei României, Ciprian Tătărușanu (32 de ani) a avut parte de o repriză de coșmar în tricoul echipei sale, Nantes. Bordeaux nu a avut milă de adversara sa în prima parte a jocului, și a intrat la cabine cu un avantaj liniștitor, 3-0.

Francezul Yann Karamoh (20 de ani) a deschis scorul în minutul 5, cu o execuție superbă la care tricolorul nu a avut replică. Kamano a făcut 2-0 în minutul 7, după o gafă în defensiva oaspeților, la care a contribuit și Tătărușanu, iar același Kamano a stabilit scorul pauzei din penalty, în minutul 42.

VIDEO cu golurile celor de la Bordeaux

Nantes nu stă deloc bine în Ligue 1. Ocupă locul 19, primul retrogradabil, și are doar șase puncte după primele nouă etape.

Publicat: 07 10. 2018, 16:57
Actualizat: 07 10. 2018, 16:58