Reacția lui Cristiano Ronaldo după golul înscris de Vinicius în „El Clasico”. „Este un mare campion”

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates after scoring his third goal during the Italian Serie A football match Juventus vs Cagliari on January 6, 2020 at the Juventus Allianz stadium in Turin., Image: 491316354, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Marco Bertorello / AFP / Profimedia

Cristiano Ronaldo a fost în tribune la „El Clasico”, iar jurnaliștii i-au surprins reacția după golul înscris de Vinicius. Brazilianul a dezvăluit că starul lui Juventus Torino a fost la pauză în vestiarul lui Real Madrid și i-a încurajat pe fotbaliștii lui Zinedine Zidane.

Cristiano Ronaldo a fost unul dintre spectatorii de la „El Clasico”. Portughezul a fost pe stadionul „Santiago Beranabeu” prima oară după plecarea din vara anului 2018.

Starul lui Juventus nu a fost deloc dezamăgit. Foștii săi colegi au dat lovitura și au învins cu 2-0 marea rivală din Catalunia. Ronaldo a fost filmat imediat după golul lui Vinicius. S-a bucurat foarte tare și a aplaudat cu foc (Video cu reacția lui Ronaldo).

Vinicius a deschis scorul după o fază ciudată. Toni Kross i-a pasat impecabil, iar mingea șutată de brazilian a ajuns în poartă după ce a fost deviată de Pique. Atacantul lui Real Madrid s-a bucurat în „stilul Ronaldo”, după primul său gol în „El Clasico”.

„Cristiano a venit în vestiar la pauză pentru a încuraja echipa și pentru a ne ridica moralul. De aceea m-am bucurat așa cum o face și el. Este un mare campion, atât pe teren, cât și în afara lui”, a declarat Vinicius.

Publicat: 02 03. 2020, 17:04