Răzvan Lucescu are Grecia la picioare! Linie aproape perfectă pentru PAOK în campionat, iar răzbunarea e deja pregătită. Ce s-a întâmplat în ultimul meci

Pas greșit pentru PAOK-ul lui Răzvan Lucescu în prima ligă din Grecia. Echipa antrenată de tehnicianul român a remizat, scor 1-1 pe terenul celor de la Atromitos, revelația de până acum a acestui sezon din campionatul elen.

Cu Toșca pe banca de rezerve pe tot parcursul partidei, PAOK a deschis scorul în minutul 40, prin Jose Angel Crespo, dar Atromitos a egalat în minutul 73 prin Roland Ugrai, stabilind scorul final. A fost primul pas greșit al celor al echipei antrenate de Răzvan Lucescu pe plan intern, după ce obținuse opt victorii din tot atâtea meciuri.

Astfel, PAOK Salonic rămâne pe primul loc, cu 23 de puncte, la două puncte de Atromitos. Campioana AEK Atena este pe trei, cu 16 puncte, la egalitate cu Olympiakos.

Publicat: 03 11. 2018, 18:17
Actualizat: 03 11. 2018, 18:18