Răzvan Lucescu, o nouă victorie în Arabia Saudită! Al Hilal a câștigat după „dubla” lui Bafetimbi Gomis | VIDEO

DOHA, Sept. 16, 2020 Al Hilal SFC's head coach Razvan Lucescu attends the press conference ahead of the group B match of AFC Champions League between AL Hilal SFC of Saudi Arabia and Pakhtakor of Uzbekistan in Doha, capital of Qatar, Sept. 16, 2020. (Photo by Nikku/Xinhua) (Credit Image: © Xinhua via ZUMA Press)

Răzvan Lucescu continuă să-i mulțumească pe fanii lui Al Hilal. Echipa antrenorului român a început grozav noul campionat și a adunat șapte puncte în primele trei etape. A urcat pe locul doi după succesul din ultima rundă.

Răzvan Lucescu este decis să câștige un nou titlu în Arabia Saudită. Al Hilal a câștigat în ultima etapă, fără emoții, duelul cu Damac. Partida s-a terminat cu 2-0. Bafetimbi Gomis a deschis scorul în minutul 17 și tot el a marcat în minutul 60 pentru 2-0.

Oaspeții au rămas din minutul 80 cu un om mai puțin pe teren, iar în aceste condiții antrenorul român i-a oferit câteva minute și lui Luciano Vietto. Atacantul transferat de puțin timp de la Sporting Lisabona a intrat în teren în minutul 86 în locul peruanului Andre Carrillo.

Răzvan și „povara” numelui Lucescu

Răzvan Lucescu s-a dedicat profesiei de antrenor în anul 2013. A dezvăluit, într-un interviu, că nu i-a fost deloc ușor cu un tată celebru. Era foarte des bănuit că este protejat și că toate succesele i de datorează lui Mircea Lucescu.

„Pentru mine, vestiarul a fost și e ceva important. Am crescut acolo, e a doua mea casă! Am intrat în el de la 3 ani. Marele dezavantaj a fost că toată lumea mi-a contestat și școala, și iubitele că-s cu mine din interes. Și prietenii la fel. Undeva lasă urme. Când m-am apucat antrenorat se spunea că primesc telefoane, scheme de la tata”, a spus tehnicianul lui Al Hilal la gsp.

Răzvan Lucescu a cucerit titlul în Grecia, cu PAOK și este și campion în Arabia Saudită cu Al Hilal.

Publicat: 31 10. 2020, 20:12