Ratare uriașă! Răzvan Marin a fost la un pas să deschidă scorul pentru Ajax în Cupa Olandei | VIDEO

Răzvan Marin (23 de ani) a fost la un pas de a deschide scorul pentru Ajax victoria cu Spakenburg, scor 7-0, în cadrul optimilor de finală ale Cupei Olandei.

Mijlocașul român, titular în meciul cu Spakenburg, a oferit ratarea serii. A primit balonul în apropierea careului de 6 metri, a trimis puternic cu „șiretul” către poartă, dar mingea a nimerit bara transversală.

Totuși, mingea a revenit la Siem De Jong (30 de ani), care l-a învins pe portarul advers în minutul 18. Acesta a mai reușit să înscrie de două ori până la pauză, în minutele 42, respectiv 44. A bifat astfel hat-trick-ul perfect: un gol cu piciorul drept, unul cu stângul și unul cu capul.

După 3-0 la pauză, Traore și-a trecut și el în cont o „dublă”, în minutele 49, respectiv 52, iar Tadic a dus scorul la 6-0 în minutul 55. Pe final, Unuvar a transformat fără probleme un penalty și a stabilit rezultatul acestei partide, 7-0 pentru Ajax.

În sferturile de finală ale competiției, Ajax va juca împotriva lui Vitesse, echipă care a trecut de Heracles, cu scorul de 2-0.

Publicat: 22 01. 2020, 22:44
Actualizat: 22 01. 2020, 23:35