Rareș Ilie, aproape de gol la primul meci ca titular pentru Nice! Cum s-a descurcat românul împotriva lui Strasbourg

Rareș Ilie este tot mai apreciat în Franța, iar fostul rapidist a fost titular în tricoul celor de la Nice, care n-au putut să o bată pe Strasbourg, scor 1-1.

Fotbalistul român a apărut în formula de start în duelul pe care Nice l-a avut pe teren propriu cu Strasbourg, bifând 76 de minute, interval în care a fost aproape să marcheze.

Cum arată Nice în partida de duminică: Schmeichel – Lotomba, Todibo, Dante, Bard – ILIE, Lemina, Thuram – Stengs, Delort, Gouiri

Rareș Ilie, aproape de gol la primul meci ca titular pentru Nice.

Rareș Ilie este pe cale să se impună repede la Nice, iar mijlocașul a ajuns titular încă din startul sezonului. Fostul jucător al Rapidului a fost introdus din primul minut în partida cu Strasbourg și a jucat în linia de mijloc alături de nume importante, precum Lemina și Thuram. De altfel, Rareș a fost jucătorul ales de Nice pentru prezentarea echipei de start, semn că Ilie este deja o mică vedetă pentru francezi.

Cei de la Nice i-au dedicat lui Rareș Ilie o postare specială, publicând o fotografie cu românul care apare la încălzire.

În minutul 61, Rareș Ilie a fost aproape să înscrie după o acțiune frumoasă: șutul său n-a prins însă cadrul porții. Fotbalistul nostru a fost schimbat în minutul 76, iar duelul dintre Nice și Strasbourg s-a încheiat la egalitate: 1-1.

„Mulțumesc pentru tot, Rapid! Mulțumesc pentru clipele superbe, de neuitat! Mulțumesc, dragi colegi, staff-ului, dragi suporteri! Rapid va rămâne întotdeauna în sufletul meu, oriunde aș merge! Dragi Rapidiști, vă țin pumnii și să ne revedem cu bine!”, a transmis Rareș Ilie pe Facebook, după ce a ajuns la Nice.

Publicat: 14 08. 2022, 18:02
Actualizat: 14 08. 2022, 20:13