Pur și simplu formidabil! Un parior a dat lovitura vieții cu un bilet incredibil și a câștigat peste 7.000 de euro, cu doar 2 lei

September 9, 2021; Phoenix, AZ, USA; A man looks at his ticket after placing a bet at the Caesars Sportsbook betting window at Chase Field in Phoenix on the first day of sports betting on September 9, 2021. Chase Field is the first major league stadium to have sports betting.At Chase Field in Phoenix on September 9, 2021.,Image: 631280902, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights ***, Model Release: no, Credit line: Profimedia

Un parior din România a dat o lovitură de proporții: a câștigat 7.500 de euro, cu o investiție de doar 2 lei.

Pariorul a mizat pe 8 rezultate de egalitate și toate meciurile s-au terminat X, astfel că omul nostru a câștigat 37.446 de lei, cu o miză de doar 2 lei.

Interesant este că un singur meci s-a încheiat cu scorul de 0-0, cel din Suedia, dintre Mjallby și Halmstad.

Așa câștigi la pariuri 7.500 de euro, cu doar 2 lei investiți

Pariorul a avut multă șansă, însă probabil că n-a sperat cu adevărat la un astfel de câștig, din moment ce a mizat doar 2 lei pe un bilet care a avut o cotă uriașă: 16.281.

Anderlecht – Gent, Torino – Lazio, ori Sion – Luzern au fost printre meciurile pe care a mizat pariorul nostru. Acesta a prins cote incredibile: 3,75, 3,45 sau 3,25.

Pariorul a tremurat însă serios în multe dintre meciuri: Lazio a scos în prelungiri un punct cu Torino (1-1), în etapa intermediară din Serie A, iar AIK Stockholm a făcut egal cu Kalmar cu un gol marcat în ultimul moment. În plus, a avut multă șansă și cu meciul din Elveția, dintre Grasshoppers și Lugano.

Finalul a fost unul incredibil pentru parior, care a avut șansă până la capăt. Oaspeții au egalat în prelungiri, însă imediat gazdele au primit un penalty. Lovitura de la 11 metri a fost însă ratată, iar pariorul a pus mâna pe aproximativ 7.500 de euro.