Problemele nu se mai termină pentru Real. Încă un „greu” e out după ultimul meci. Cum arată lista indisponibililor

Real Madrid are un sezon slab, dar aceasta nu este singura problemă. Santiago Solari nu va putea conta în următoarea perioadă pe Karim Benzema (31 de ani), care a suferit o accidentare în ultimul meci din La Liga, împotriva lui Betis. Partida s-a terminat cu victoria campioanei Europei, scor 2-1.

Cu câteva secunde înaintea finalului primei reprize, atacantul francez a căzut după un duel cu Marc Bartra și, din precizările presei din Spania, a suferit o fractură la degetul mic al mâinii drepte. Benzema a fost înlocuit la pauză, cu Cristo Gonzalez.

Astfel, numărul accidentaților din tabăra Realului urcă la 8. În afara lui Benzema, Marco Asensio, Gareth Bale, Thibaut Courtois, Mariano Diaz, Toni Kroos, Marcos Llorente și Javier Sanchez au probleme de sănătate și au fost indisponibili în deplasarea de la Sevilla. Oficialii Realului ar putea urgenta transferul lui Harry Kane, de la Tottenham. AS menționa faptul că Real Madrid a întrebat de prețul atacantului englez înainte de Crăciun, iar răspunsul a fost unul mai puțin așteptat: 350 de milioane de euro. Dacă mutarea s-ar realiza, Kane ar fi cel mai scump transfer din istorie, peste Neymar, plecat de la Barcelona la PSG pentru 222 de milioane de euro.

Publicat: 14 01. 2019, 09:15
Actualizat: 14 01. 2019, 09:16