Preliminarii Euro 2020: Slovacia învinge Ungaria!

Slovacia s-a impus, luni, în fața Ungariei, cu scorul de 2-1, în preliminariile pentru Euro 2020.Slovacia a deschis scorul, în minutul 40, prin golul marcat de Robert Mak, care a șutat, pe jos, în mijlocul porții, din interiorul careului. Ungaria egalează, în minutul 50, prin golul lui Dominik Szoboszlai, care a marcat din lovitură liberă. Șase minute mai târziu, Robert Bozenik duce scorul la 2-1 în favoarea Slovaciei, după ce a șutat din afara careului.

Echipele:

Ungaria: Gulacsi – Lovrencsics (Bese 30), Barath, Orban, Kadar – Kleinheisler (Holender 85), Nagy (Patkai 65) – Dzsudzsak, Szoboszlai, Sallai – Szalai

Slovacia: Dubravka – Hancko, Skriniar, Vavro, Satka – Harnsik, Lobotka, Kucka (Gregus 85) – Mak (Haraslin 86), Bozenik (Duris 77), Rusnak

În clasamentul grupei E, Ungaria se află pe locul trei, în timp ce Slovacia este pe poziția secundă.

Publicat: 10 09. 2019, 09:15
Actualizat: 10 09. 2019, 09:16