Potop după Șumudică! Junior Morais, scandal monstru la Gaziantep! A anunțat că pleacă de la echipă după autogolul cu Hatayspor | VIDEO

Junior Morais, scandal monstru la Gaziantep dupa plecarea lui Sumudica

Junior Morais a declanșat un scandal monstru la Gaziantep. Fundașul stânga a marcat în proprie poartă în remiza cu Hatayspor, 1-1, iar după meci și-ar fi anunțat plecarea de la echipă.

Gaziantep nu se regăsește fără Marius Șumudică. A pierdut cu Rizespor, iar în ultima etapă a remizat acasă cu Hatayspor.

Junior Morais a fost eroul negativ al partidei. Fostul fundaș al celor de la Astra și FCSB a marcat în proprie poartă în minutul 90+7.

Imediat după meci, Junior Morais ar fi declanșat un adevărat scandal în vestiar. Fundașul și-a anunțat colegii că părăsește echipa, după cum susține antrenorul Ricardo Sá Pinto.

„Junior Morais și-a luat rămas bun de la prietenii săi la finalul meciului. Și-a cerut scuze pentru autogol și a părăsit echipa. Aceasta este informația care a ajuns la mine. Nu știu mai multe. Nu știu dacă a existat ceva înainte.

E clar că trebuie să mai aducem jucători, mai ales după această plecare. Cred că familia lui nu a vrut să mai rămână aici, ăsta poate fi un motiv”, a declarat Ricardo Sa Pinto, conform milliyet.tr.

Alin Toșca (28 de ani), Alexandru Maxim (30 de ani) și Junior Morais (34 de ani) au fost titulari în meciul pe care Gaziantept l-a terminat la egalitate, 1-1, cu Hatayspor.

Jefferson a deschis scorul pentru gazde, în minutul 30. În al 7-lea minut de prelungire, brazilianul Junior Morais a deviat cu capul, în propria poartă.

Junior Morais este din iulie 2019 la Gaziantep.

Publicat: 24 01. 2021, 23:58
Actualizat: 25 01. 2021, 00:42