Paul Pogba, revenire spectaculoasă la Manchester United. Solskjaer a făcut 5 schimbări în același timp și visează la Liga Campionilor

Manchester United continuă lupta pentru Liga Campionilor! Echipa lui Solskjaer a bătut-o cu 3-0 pe Sheffield United, iar Paul Pogba a fost titular pentru prima oară din luna septembrie încoace.

Anthony Martial a fost de neoprit, fiind cel mai bun jucător de pe teren. Atacantul lui Manchester United a marcat de două ori până la pauză cu Sheffield United, iar apoi a stabilit scorul final, 3-0, în minutul 74, într-un meci în care Solskjaer a făcut toate cel 5 schimbări în minutul 80.

Robin Van Persie, în aprilie 2013, a fost ultimul jucător al lui Manchester United care a izbutit un hat-trick în Premier League.

Paul Pogba și Manchester United, cu gândul la Liga Campionilor

Cu Paul Pogba pe teren 80 de minute, Manchester United a obținut o victorie extrem de importantă și este acum la două puncte de Chelsea, care promite să se lupte pentru titlu în sezonul viitor de Premier League. Londonezii, care l-au adus recent pe Timo Werner, ocupă locul 4 în Anglia, ultimul care asigură prezența în Liga Campionilor.

Manchester United ajunge la 13 meciuri fără înfrângere în toate competițiile, performanță pe care n-a mai izbutit-o din sezonul 2016-2017. Echipa lui Solskjaer a pierdut ultima oară cu Burnley (0-2), înaintea pandemiei de coronavirus.

Francezul Pogba n-a mai fost titular de la începutul sezonului de Premier League. Pe 30 septembrie, în etapa a 7-a, mijlocașul a bifat toate cele 90 de minute în derby-ul dintre Manchester United și Arsenal (1-1).