Patronul Parmei, fascinat de Dennis Man! Cum a reacționat omul de afaceri când a văzut ratarea internaționalului român

Parma a pierdut, în campionat, contra celor de la Genoa, 1-2. Deși echipa sa nu a obținut niciun punct, Dennis Man a avut o evoluție consistentă, care l-a mulțumit pe patronul clubului italian.

Dennis Man (22 de ani) a fost integralist în meciul cu Genoa.

Parma se află pe locul 19 din Serie A, cu 19 puncte obținute după 28 de meciuri jucate.

Patronul Parmei, fascinat de Dennis Man

În minutul 10 al meciului cu Genoa, Dennis Man a fentat un adversar în careu și a finalizat cu un șut la colțul lung. Șutul nu a avut intensitate, astfel că portarul Perin a reținut „balonul” fără probleme. Faza realizată de Dennis Man a fost pe placul patronul Parmei, Tanner Krause, aflat în tribune, motiv pentru care omul de afaceri s-a ridicat în picioare și l-a aplaudat pe internaționalul român.

În următoarea etapă din Serie A, Parma o va întâlni, în deplasare, pe Benevento. Meciul va avea loc sâmbătă, 3 aprilie, de la ora 16:00.

Ce notă a primit Dennis Man după eșecul Parmei cu Genoa

Dennis Man a avut câteva șanse de a marca și chiar putea să aducă un punct pentru Parma pe finalul partidei cu Genoa, iar evoluția arădeanului a fost apreciată, în condițiile în care internaționalul român a bifat toate cele 90 de minute și începe să devină un om de bază pentru echipa sa.

„A început foarte bine meciul, a trecut de foarte multe ori de adversarul direct. Apoi s-a adaptat la evoluția jocului. A avut pe cap mingea de egalare, la 1-2, dar a trimis central”, au scris jurnaliștii de la tuttomercatoweb.com, care i-au acordat nota 6 lui Dennis Man.

„Ați văzut cu Man? Ați văzut că am avut dreptate? V-am zis eu să mai așteptați un pic că își intră și el în mână acolo? V-am zis? El și cu Mihăilă ăla de la Craiova sunt cei mai buni de la Parma. O să vedeti voi pe câți bani o să îi vândă Parma”, a spus Gigi Becali, pentru ProSport.

Publicat: 20 03. 2021, 18:29
Actualizat: 20 03. 2021, 18:33