Parma, probleme mari în Serie B! Dennis Man a fost titular cu Ascoli, dar n-a impresionat

29 agosto 2021 - Parma, Italia sport, calcio Parma Vs Benevento - Campionato di calcio Serie BKT 2021/2022 - Stadio Ennio Tardini. Nella foto: Dennis Man in azione August 29, 2021 - Parma, Italy sport, soccer Parma Vs Benevento - Italian Football Championship League BKT 2021/2022 - Ennio Tardini Stadium. In the pic: Dennis Man in action,Image: 629371733, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Parma are mari probleme în Serie B, după ce a mai bifat o remiză în sezonul 2021 – 2022.

Trupa la care evoluează românii Dennis Man și Valentin Mihăilă și-a propus promovarea în Serie A la finalul sezonului 2021 – 2022, dar Parma este tot mai departe de acest obiectiv.

Chiar dacă a adus un nou antrenor, Parma nu reușește să impresioneze și Serie B și a ajuns la cinci meciuri fără victorie.

Parma, remiză pe terenul lui Ascoli

Deși spera la o partidă excelentă cu Ascoli, Parma a obținut un singur punct în deplasare, scor 0-0, în etapa a 16-a din Serie B. Astfel, echipa celor doi români se află pe locul 15 în clasament, cu 19 pincte, după 16 meciuri jucate în sezonul 2021 – 2022.

Dennis Man a fost titularizat de Giuseppe Iachini, dar internaționalul român pe care Parma a plătit 13 milioane de euro nu a reușit să impresioneze și a fost înlocuit de Vasilis Zagaritis în minutul 70. De partea cealaltă, Valentin Mihăilă nu a prins lotul Parmei pentru partida cu Ascoli din cauza accidentării suferite în urmă cu o săptămână.

Dennis Man a văzut și cartonașul galben în partida cu Ascoli, în minutul 59. Acesta a jucat în spatele celor două vârfuri, Inglese și Tutino, și a avut o ocazie de gol în minutul 13, dar Leali a apărat în doi timpi.

Echipele de start de la Ascoli – Parma:

• Ascoli: Leali – Salvi, Botteghin, Avlonitis, D’Orazio – Saric, Buchel, Maistro – Sabiri – Dionisi, Iliev
    Rezerve: Paoli, Eramo, Bidaoui, Raffaelli, Collocolo, Quaranta, Bolletta, Castorani, Baschirotto, Felicioli, Tavcar.
  • Parma: Buffon – Del Prato, Osorio, Danilo, Cobbaut – Juric, Schiattarella, Vazquez – Man – Inglese, Tutino
    Rezerve: Iacoponi, Brunetta, Benedyczak, Sohm, Zagaritis, Busi, Traore, Colombi, Yoan Bonny, Circati, Ankrah, Correia
Publicat: 05 12. 2021, 17:33