Palic a marcat în premieră pentru Sheriff Tiraspol! VIDEO | Cum a reușit să înscrie fostul dinamovist pentru liderul din Moldova

Antun Palic s-a despărțit în această vară de Dinamo, echipă la care s-a întors după aventura din Belgia, de la Mouscron, unde a fost antrenat de Mircea Rednic. Croatul nu a plecat departe de România, semnând cu Sheriff Tiraspol, formație din primul eșalon din Moldova.

Acesta a reușit să marcheze primul său gol pentru liderul la zi al campionatului din Moldova, în ultima victorie de pe teren propriu a acestora, scor 5-2 împotriva celor de la Zaria Bălți, după ce oaspeții au condus cu 2-0.

Scorul pauzei a fost 2-1, după ce Rodrigues a marcat în finalul primei reprize. Kapic a restabilit egalitatea în minutul 68, același Rodrigues a adus-o pe Sheriff în avantaj în minutul 75, Belousov a dus scorul la 4-2 nouă minute mai târziu, iar fostul dinamovist Antun Palic a închis tabela în minutul 89, după ce a driblat un adversar în careu și a tras cu stângul, lăsând portarul fără replică.

Sheriff Tiraspol este lider detașat în campionatul Moldovei, cu 51 de puncte, la 13 puncte de a doua clasată, Milsami Orhei, echipă unde evoluează Romeo Surdu. Șapte etape au mai rămas din actualul sezon al Moldovei, iar dacă formația din Tiraspol va rămâne în fotoliul de lider, își va trece în cont al 17-lea trofeu de campioană din istoria clubului.

Publicat: 23 09. 2018, 17:34
Actualizat: 23 09. 2018, 17:35