Olăroiu, remiză contra echipei lui Fellaini. VIDEO | Un fost jucător de la Inter Milano i-a adus un punct românului cu un gol superb

Jiangsu Suning, echipa lui Cosmin Olăroiu, a remizat, sâmbătă, contra lui Shandong Luneng, scor 1-1, în runda cu numărul 12 din prima ligă chineză.

După înfrângerea din etapa trecută, contra lui Hebei, scor 2-3, Jiangsu s-a văzut din nou condusă. Graziano Pelle, fost jucător la Southampton și Feyenoord, a deschis scorul în minutul 65, după ce a transformat o lovitură de pedeapsă, ajungând astfel deja la 10 goluri în această stagiune.

Formația lui Olăroiu a obținut un punct, după golul din minutul 81. Brazilianul Eder, care a mai evoluat pentru Sampdoria și Inter Milano, a înscris dintr-o lovitură liberă executată perfect și a adus un punct important pentru Jiangsu Suning în lupta pentru podiumul din prima ligă chineză.

La gazde, Marouane Fellaini, fostul jucător de la Manchester United, a fost integralist.

După 12 runde, Jiangsu Suning ocupă locul 5 în China, cu 18 puncte, la trei lungimi de Shandong Luneng, cea pe care a înfruntat-o în meciul direct. Lider este în continuare Beijing Guoan, cu 30 de puncte, care a pierdut primul meci, runda trecută, după 10 victorii consecutive.

Publicat: 01 06. 2019, 19:47
Actualizat: 01 06. 2019, 19:48