O nouă tragdie se putea întâmpla aseară! Un portar din prima ligă turcă a leșinat la marginea terenului. VIDEO șocant + cum s-a terminat totul

Partida de sâmbătă seară dintre Sivasspor și Beșiktaș putea fi una tristă! Mamadou Samassa, portarul gazdelor, a fost la un pas de o tragedie. După o ciocnire cu un jucător advers, în prelungirile primei reprize, a fost scos în afara terenului pentru a primi îngrijiri medicale. După ce s-a ridicat și a încercat să meargă, Samassa a leșinat. Ulterior, a fost transportat de urgență la spital, unde i s-au făcut mai mute investigații.

Sivasspor s-a impus cu 3-0, în meciul din prima etapă din campionatul Turciei. Golurile au fost marcate de Yadas (minutul 30), Yatabare (minutul 54) și Kilinc (minutul 76). Astfel, se preconizează încă un start slab de sezon pentru Beșiktaș, deși din primul „11” au făcut parte jucători cu nume importante în Europa, precum Vida, Ruiz, Medel, Ljajic și Quaresma.

Publicat: 18 08. 2019, 08:58
Actualizat: 18 08. 2019, 08:59