Neymar, lovit de un ghinion teribil în meciul cu Bayern! Două bare în trei minute și ratare monumentală | VIDEO

Neymar Jr of PSG reacts after his shot hits the post Paris Saint-Germain v Bayern Munich, UEFA Champions League, Quarter Final, Second Leg, Football, Parc des Princes, Paris, France - 13 Apr 2021,Image: 605286764, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no

Neymar a fost lovit de ghinion într-o primă repriză de coșmar pentru starul lui PSG, care n-a putut marca împotriva lui Bayern.

În partida retur din sferturile Ligii Campionilor, care a pornit de la scorul de 3-1 pentru PSG, atacantul a trimis de două ori în bară în doar trei minute, dar a irosit și o ocazie monumentală, iar Bayern a reușit să deschidă scorul pe finalul reprizei.

Duelurile PSG – Bayern și Chelsea – Porto au fost Live Video Online pe prosport.ro.

Neymar, două bare în trei minute în derby-ul PSG – Bayern

Fără Robert Lewandowski pe teren, Bayern a intrat în avantaj după prima repriză a super meciului cu PSG, însă francezii s-au întrecut în ratări imense, mai ales prin Neymar, care ori a avut mult ghinion, ori a fost neinspirat la finalizare.

Prima ratare uriașă a lui Neymar a fost cea din minutul 27: brazilianul, care și-a făcut un tatuaj misterios chiar înaintea meciului tur cu Bayern, a primit de la Mbappe, dar nu l-a putut învinge pe Neuer dintr-o situație clară.

În minutul 37, Neymar a trimis în transversală, iar apoi a șutat imediat iar în bară, în minutul 39, după o combinație cu Mbappe.

Scapătă din situații foarte grele, Bayern a dat lovitura pe final prin Choupo-Moting, înlocuitorul lui Lewandowski și fostul jucător al lui PSG.