Moment cutremurător în meciul dintre Franța și SUA. VIDEO | Giroud și Miazga au rămas întinși pe gazon, plini de sânge, după o ciocnire violentă. Spania s-a chinuit cu Tunisia, Serbia a demolat Bolivia, iar Ungaria și Australia au oferit un final nebun

Franța și Statele Unite ale Americii au remizat într-un amical disputat la Lyon, scor 1-1, dar Olivier Giroud și Matt Miazga au oferit un moment care a redus audiența la tăcere. Cei doi s-au ciocnit în aer în debutul părții secunde, după care s-au prăbușit pe gazon și început să sângereze abundent. Medicii le-au acordat îngrijiri, dar cei doi au părăsit terenul la scurt timp de la incident.

Trecut prin curtea lui Bayern, Julian Green a deschis scorul la Lyon în finalul primei părți. Francezii au dominat autoritar repriza secundă, chiar dacă americanii au avut un gol anulat pe motiv de ofsaid, dar reușita de 1-1 a venit în final. Mbappe a fost angajat ideal de Pavard în centrul careului și a trimis cu mult calm la colțul lung. Un alt moment important l-a reprezentat schimbarea lui Griezmann din minutul 69. Fekir i-a luat locul în teren, iar starul lui Atletico a izbucnit în plâns în momentul în care a ajuns pe banca de rezerve.

Rezultatele înregistrate sâmbătă în meciurile amicale de formațiile calificate la Cupa Mondială:

• Ungaria – Australia 1-2 (Sainsbury-aut. 88 / Arzani 74, Kadar-aut. 90+2)
  • Estonia – Maroc 1-3 (Purje 76 / Belhanda 11, Ziyech-pen. 38, En Nesyri 72)
  • Serbia – Bolivia 5-1 (Mitrovic 4, 23, 68, Ljajic 19, B. Ivanovic 42 / Campos 48)
  • Suedia – Peru 0-0
  • Danemarca – Mexic 2-0 (Y. Poulsen 71, Eriksen 74)
  • Spania – Tunisia 1-0 (I. Aspas 84)
Publicat: 10 06. 2018, 13:47
Actualizat: 11 06. 2018, 12:22