Mesajul de lider adevărat al lui Cristiano Ronaldo, după victoria lui Juventus din ultima etapă: „Toți împreună”

Cristiano Ronaldo a contribuit la victoria lui Juventus din etapa a cincea a campionatului Italiei, scor 2-0. Acesta a deschis scorul în minutul 81 al partidei, iar Bernardeschi a închis tabela în minutul 90+4.

Portughezul a fost „omul potrivit la locul potrivit”. Pjanic a tras în blocajul defensivei lui Frosinone, iar mingea a ajuns la Ronaldo care nu a iertat și a trimis în poartă cu piciorul stâng. După ultima victorie a campioanei Italiei, atacantul de 33 de ani a avut un mesaj motivațional pentru coechipierii săi, care a strâns milioane de aprecieri pe rețelele de socializare: „O altă victorie importantă. Haideți băieți, toți împreună!”.

A fost al treilea gol pentru Cristiano Ronaldo în Serie A, în cele cinci partide din acest sezon, și al doilea meci la rând în care înscrie pentru bianconeri. Juventus s-a instalat în fotoliul de lider și rămâne pe primul loc în campionatul Italiei și după această etapă, cu 15 puncte, la trei distanță de locul doi, ocupat de vicecampioana sezonului trecut, Napoli.

Publicat: 24 09. 2018, 16:47
Actualizat: 24 09. 2018, 16:48