Meci spectaculos al Barcelonei, în ultima etapă din Spania: s-au marcat 4 goluri în 45 de minute. Messi a făcut spectacol. VIDEO

Barcelona a aliniat cea mai bună echipă în ultima etapă din Spania, deși catalanii sunt deja campioni. Valverde nu i-a menajat pe Messi, Rakitic, Busquets sau Pique și i-a trimis din primul minut cu Eibar. Meciul s-a terminat 2-2, toate golurile fiind marcate în prima repriză.

Gazdele au deschis scorul prin Cucurella (min. 20), dar Messi a ieși imediat la rampă și a făcut dubla (min. 31 și 32). Egalitatea a fost restabilită în ultimul minut al primei părți, când fundașul dreapta De Blasis a făcut 2-2. În partea secundă, Barcelona a expediat un singur șut pe spațiul porții, Eibar fiind mai prezentă în joc. Totuși, a fost insuficient și nu s-a mai marcat.

• Echipa Barcelonei: Cillessen – Semedo, Pique, Lenglet, Alba – Vidal, Busquets, Rakitic – Roberto, Messi, Malcom.