Meci nebun în Turcia, cu Silviu Lung Jr. implicat. VIDEO | Cinci goluri, patru eliminări și reușită decisivă în minutul 90+8

Portarul Silviu Lung Jr. a fost titular, vineri, pentru Kayserispor, în meciul cu Galatasaray, în care echipa sa a pierdut cu scorul de 3-2, portarul român fiind învins de trei ori.

Pedro Henrique a deschis scorul, pentru Kayserispor, în minutul 37. Galatasaray a egalat, în minutul 66, după ce Belhanda a transformat un penalty. Galatasaray a trecut în avantaj, după golul lui Babel, din minutul 87. Kayserispor a egalat, în minutul 90+1, prin Bulut, însă șapte minute mai târziu, Buyuk a înscris golul decisiv, pentru Galatasaray.

Meciul a fost foarte intens fiind eliminați trei jucători, din cauza cartonașelor galbene. De la Kayserispor, au fost eliminați Pedro Henrique și Bulut, iar de la Galatasaray a fost eliminat Mor.

VIDEO cu toate momentele importante din Kayserispor-Galatasaray 2-3

În următoarea etapă, echipa lui Lung Jr. va evolua împotriva lui Antalyaspor.

Echipele de start:

• Kayserispor: Lung Jr. – Lopes, Poulain, Abdennour, Subasi – Mensah, Rienstra, Dja Djedje (Kula 70), Pedro Henrique – Bulut, Adebayor (Basacikoglu 85)
  • Galatasaray: Muslera – Nagatomo (Buyuk 80), Marcao, Luyindama Nekadio, Mariano (Linnes 85) – Bayram, N`Zonzi, Belhanda – Babel, Diagne (Mor 46), Feghouli

Publicat: 31 08. 2019, 10:27
Actualizat: 31 08. 2019, 10:28