Marius Șumudică s-a lămurit cu turcii! Ce concluzie a tras „Șumi” la două luni de la revenirea sa la Gaziantep

La doua luni de la revenirea sa pe banca tehnică a celor de la Gaziantep, Marius Șumudică a tras o concluzie clară.

Deși echipa sa a pierdut cu Beșiktaș, scor 0-2, în etapa a 10-a din prima ligă turcă, Marius Șumudică a spus că se simte foarte bine la Gaziantep și a transmis că vrea să rămână la club.

„Mă simt ca un pește în apă la Gaziantep. Am un contract de un an aici. Sunt foarte fericit. În cazul în care cei din conducere sunt fericiți, prioritatea mea va fi să rămân la Gaziantep, cât timp sunt fericit și eu”, a spus Marius Șumudică, potrivit turcilor.

Ce nu tolerează Marius Șumudică la Gaziantep: „Nu pot accepta asta!”

După înfrângerea din meciul cu Beșiktaș, scor 0-2, Marius Șumudică, antrenorul celor de la Gaziantep, le-a reproșat jucătorilor săi faptul că nu au reușit să își marcheze adversarii.

„Au fost două reprize diferite. Adversarul din prima repriză nu a putut să intre în poziție și a încercat doar șuturi de la distanță. În a doua repriză am primit un gol dintr-o fază fixă. A trebuit să nu asumăm responsabilitatea acolo, dacă nu marcăm bine adversarul, atunci vom primi gol. Nu pot accepta asta.

Am început apoi să ne deschidem după ce am primit primul gol, pentru că ne doream să obținem cel puțin un punct. Din păcate am primit și al doilea gol, însă vreau să felicit echipa pentru spiritul de luptă. Nu este ușor să joci în fața a 30 de mii de oameni.

Azi am avut din nou ocazii clare, dar nu putem câștiga puncte doar dacă ne apărăm. Vom lucra la asta. Jucătorii mei au acoperit foarte bine Beșiktașul, mă bucur pentru asta. Tactic, Beșiktaș nu ne-a fost superioară. Dacă dai un gol în fotbal, poți câștiga”, a declarat Marius Șumudică, citat de presa turcă.

Publicat: 02 11. 2023, 08:49