Marius Șumudică l-a răzbunat pe Sebastian Colțescu! Gaziantep, victorie mare pe terenul lui Istanbul BB

Marius Șumudică a mai obținut o victorie mare în campionatul Turciei! Tehnicianul lui Gaziantep l-a răzbunat pe Sebastian Colțescu, după ce a bătut-o pe Istanbul BB, în deplasare, scor 2-1.

La doar patru zile de la scandalul uriaș de la Paris, Istanbul BB a pierdut duelul cu Gaziantep, după ce a fost condusă și la pauză, scor 1-0.

Deși echipa merge tot mai bine, Marius Șumudică ar putea să o părăsească pe Gaziantep. Potrivit celor de la Aksam, una dintre echipele care l-au ofertat pe fostul antrenor din Giulești este chiar Al-Shabab, formație pe care tehnicianul român a mai pregătit-o, în perioada 2018-2019. În plus, Șumudică a mărturisit la ProSport Live că ar fi gata oricând să revină în Liga 1 și să antreneze echipe cu pretenții mari, precum CFR Cluj și Craiova.

Marius Șumudică, victorie cu dedicație pentru Sebastian Colțescu

Gaziantep a intrat în avantaj la pauză cu Istanbul BB: Mirallas a marcat chiar înainte de finalul reprizei pentru trupa lui Șumudică, însă Crivelli a egalat în minutul 56.

Fostul jucător al lui Everton a folosit ghete speciale la meciul de duminică: „spune nu rasismului” a fost mesajul lui Mirallas, cu trimitere evidentă la scandalul declanșat de Colțescu în Franța.

Demir a dat lovitura decisivă în minutul 74, iar Gaziantep a ajuns la 18 puncte și se apropie de podium în Turcia.

Alexandru Maxim a fost integralist la Gaziantep și a văzut un cartonaș galben, în minutul 18, în timp ce Alin Toșca a jucat și el tot meciul, în defensiva oaspeților.

Bașakșehir – Gaziantep | ECHIPELE DE START

Başakşehir: Mert – Rafael, Mehmet Topal, Ponck, Deniz, Azubuike, İrfan Can, Chadli, Crivelli, Gulbrandsen, Demba Ba

Gaziantep: Gunay – Djilobodji, Kana-Biyik, Tosca, Olkowski, Maxim, Vetrih, Guray, Mirallas, Muhammet, Kenan

Publicat: 13 12. 2020, 20:03
Actualizat: 13 12. 2020, 20:15