Marius Șumudică, glume la conferința de presă! N-a rezistat fără să facă o farsă translatorului. „Trebuie să-ți găsești alt job” | VIDEO

Marius Șumudică a părut descătușat la conferința de presă după meciul de la Banja Luka și s-a ținut de șotii. Era evident fericit de calificarea formației din Gruia în turul următor.

CFR Cluj a acces în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor, deşi a pierdut manşa retur disputată, marţi, în deplasare, scor 1-2 (0-0, 0-2), după prelungiri, cu Borac Banja Luka.

După 3-1, acasă, clujenii au fost conduşi cu 2-0 la finalul primelor 90 de minute, în deplasare, şi erau eliminaţi dacă UEFA nu schimba regulamentul. Din sezonul 2021/2022, golul / golurile marcate în deplasare nu contează mai mult decât cele înscrise pe teren propriu.

Marius Șumudică, glume la conferința de presă! N-a rezistat fără să facă o farsă. „Trebuie să-ți găsești alt job”

Vorbind foarte repede, translatorul nu a mai putut ține pasul cu antrenorul CFR-ului și s-a blocat. „Șumi” s-a prins de situația creată și a amuzat asistența de la conferința de presă.

„Încă nu e pregătit. Trebuie să-ți găsești alt job”, a spus, zâmbind, Marius Șumudică, după care l-a îmbrățișat pe translator. La scorul general de 3-3, partida de la Banja Luka a intrat în prelungiri. Chipciu a reuşit să înscrie în minutul 118 golul calificării.

MOMENTUL INEDIT ESTE MINUTUL 7:16 AL ACESTUI VIDEOCLIP

Antrenorul a numit loterie loviturile de departajare

„Într-un final, cred că s-a calificat echipa mai bună. Am jucat un fotbal bun. Cred că trebuia să închidem această calificare în primul rând din prima manşă, când am avut o sumedenie de ocazii, Astăzi la fel, am avut peste 9 sau 10 ocazii mari de a marca, dintre care două bare. Ăsta-i fotbalul.

Era în ultimul minut, la alunecara lui Cestor, să ajungem iar la penaltiuri, la o loterie.

Vreau să felicit şi echipa adversă şi le doresc să aibă acelaşi succes pe care l-au avut anul acesta şi la anul. Vreau să scot în evidenţă dorinţa jucătorilor mei de a se califica”, a declarat Marius Șumudică la finalul partidei.

CFR Cluj o va înfrunta în turul al doilea preliminar pe Lincoln Red Imps (Gibraltar), care a trecut de Fola Esch (Luxemburg), după 2-2 în primul meci şi 5-0 pe teren propriu.

Campioana României va juca în deplasare prima manşă, pe 20 sau 21 iulie, iar revanşa e programată la Cluj-Napoca, pe 27 sau 28 iulie.

Publicat: 14 07. 2021, 10:12
Actualizat: 14 07. 2021, 10:15