Marius Șumudică, dezastru total în Turcia! A pierdut și cu fosta echipă a lui Dan Petrescu. Antrenorul român, ca și plecat de la Rizespor | VIDEO

Marius Sumudica isi anunta revenirea in fotbal
Vezi galeria foto - 9 poze

Marius Șumudică rămâne fără victorie pe banca lui Rizespor și după meciul cu Kayserispor, fosta echipă a lui Dan Petrescu. Antrenorul român este ca și plecat de la Rize. Suporterii i-au cerut deja să plece.

Marius Șumudică are parte de un adevărat coșmar pe banca lui Rizespor. Românul a ajuns la opt meciuri fără victorie pe banca echipei pe care a preluat-o după ce a fost dat afară de la Gaziantep.

Rizespor a pierdut pe terenul celor de la Kayseri, 1-2, într-un adevărat derby al suferinței. Pentru echipa lui Șumudică au jucat și Damjan Djokovic, fostul mijlocaș al celor de la CFR Cluj, dar și Boldrin, fostul jucător al FCSB.

Marius Șumudică rămâne fără victorie cu Rizespor și după partida cu Kayseri. Gazdele au deschis scorul prin Muhar, în minutul 46, Samu a egalat cu un șut fabulos în minutul 73, dar Rizespor s-a văzut iar condusă după reușita lui Parlak (77).

În urma rezultatului din etapa 28 din Super Lig, Rizespor este pe locul 16, cu 28 de puncte, la doar doi pași de locurile retrogradabile.

Kayserispor, pentru care Săpunaru a fost doar rezervă, a trecut în clasament peste adversara de azi.

ECHIPELE DE START

Kayserispor: Dogan – Attamah, Demirok, Kolovetsios, Behich – Civelek, Muhar – Lennon, Avramovski, Pedo Henrique – Maglica
Rezerve: Cipe, Demir, Korkmaz, Okutan, Parlak, Paz, Sabovic, Săpunaru, Sariaslan, Subasi
Antrenor: Ugur Kulaksiz

Rizespor: Akkan – Fabricio, Ay, Meriah, Talbi, Melnjak – Boldrin, Durak, Djokovic – Sabo, Soderlund
Rezerve: Gorgen, Fernando, Bulut, Dilaver, Erdogan, Koybasi, Pehlivan, Samu, Skoda, Torun
Antrenor: Marius Șumudică

Trăiesc pentru fotbal, dar aici nu am putut lucra. Am un contract, dar dacă nu sunt fericiți, ne așezăm la masă și vorbim. Dacă Mourinho ar veni aici, nu ar avea succes