Manchester United l-a pierdut pe Marcus Rashford, în Cupa Angliei! Golgheterul s-a rupt după 16 minute și ratează marele derby cu Liverpool

Marcus Rashford of Manchester United holds his back as he goes off injured Manchester United v Wolverhampton Wanderers, Emirates FA Cup Third Round Replay, Football, Old Trafford, UK - 15 Jan 2020, Image: 492992332, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Phil Oldham/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Manchester United a învins-o pe Wolves și a trecut mai departe în Cupa Angliei, după ce s-a impus cu 1-0, prin golul lui Mata (minutul 67). Totuși, Solskjaer și-a pierdut cel mai bun jucător înaintea marelui meci cu Liverpool, de pe Anfield.

Menajat pentru derby-ul de duminică, Marcus Rashford a fost introdus în minutul 63, dar a ieșit de pe teren după 16 minute, în urma unei accidentări. Astfel, Solskjaer pierde un om foarte important pentru partida cu Liverpool, din Premier League.

Rashford este golgheterul lui Manchester United

Cu 14 reușite în campionat, Rashford este golgheterul lui United în Premier League. Englezul e la egalitate cu Ings (Southampton) și Aubameyang (Arsenal), cei trei fiind depășiți doar de Jamie Vardy, vârful lui Leicester.

Real Madrid și Barcelona se luptă pentru Rashford

Diario Gol pretinde că Real Madrid este gata să pună la bătaie cel puțin 80 de milioane și un jucător la schimb, pentru a-și asigura semnătura atacantului lui Manchester United. Sursa citată susține că englezii cer undeva spre 120 de milioane de euro, dar că Realul încearcă să includă în afacere și un jucător la schimb. Numele prezentate pe lista celor de la Diario Gol sunt dintre cele mai răsunătoare: Gareth Bale, James Rodriguez sau Isco ar putea fi incluși în oferta menită să îl deturneze pe Rashford din drumul spre Barcelona.