Liverpool, cursă nebună spre toate trofeele! Victorie și în derby-ul cu Everton. Echipa lui Lampard, în pericol să retrogradeze din Premier League

Andrew Robertson of Liverpool celebrates scoring his side's first goal to make the score 1-0 Liverpool v Everton, Premier League, Football, Anfield, Liverpool, UK - 24 Apr 2022,Image: 685729928, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Profimedia

Liverpool a câștigat și derby-ul cu Everton! „Cormoranii” s-au impus cu 2-0 și sunt la un punct de Manchester City.

Pe Anfield, Everton s-a mobilizat extraordinar, dar a rezistat doar până în minutul 62, atunci când Robertson a adus victoria gazdelor.

După al 19-lea eșec din această ediție de campionat, Everton este pe loc retrogradabil, iar în sezonul viitor ar putea să joace în Championship.

Liverpool – Everton 2-0. „Cormoranii” lui Jurgen Klopp mai speră la titlu în Premier League

Liverpool merge perfect înaintea primei manșe cu Villarreal: pe Anfield, trupa lui Klopp a bătut-o cu 2-0 pe rivala Everton.

Mohamed Salah n-a reușit să marcheze, însă a oferit assist-ul pentru golul scoțianului Robertson.

Astfel, egipteanul a ajuns să contribuie la 35 de goluri în această ediție de Premier League. Prin comparație, Everton a înscris în toate etapele doar 34 de goluri.

Origi, aflat aproape de un transfer la AC Milan, a lămurit lucrurile cu golul din minutul 85.

Liverpool speră să câștige toate trofeele în acest sezon. La un punct de Manchester City, fosta campioană a Angliei este favorită să ajungă în finala Ligii Campionilor, a câștigat Cupa Ligii Angliei, iar în finala Cupei Angliei va da peste o altă rivală, Chelsea.

Publicat: 24 04. 2022, 20:19
Actualizat: 24 04. 2022, 20:24