Young Boys, încă o lecție pentru CFR Cluj! Elvețienii sunt la un pas de grupele Ligii Campionilor după ce au jucat peste 60 de minute cu un om în minus | VIDEO

Young Boys este la un pas de grupele Ligii Campionilor! Fosta adversară a CFR-ului a învins-o cu 3-2 pe Ferencvaros, asta deși a jucat mai bine de o repriză cu un om în minus.

La fel ca echipa lui Marius Șumudică, Ferencvaros a marcat repede la Berna, prin Boli. Elia a egalat cu un șut superb de la distanță, însă Young Boys a rămas imediat în zece oameni, după eliminarea lui Hefti.

După ce Ferencvaros a ratat o lovitură de la 11 metri, Young Boys a marcat de două ori și scenariul returului de coșmar pentru CFR Cluj a fost la un pas să se repete, însă golul lui Boli mai dă șanse formației din Ungaria.

Ludogorets, aproape să rateze grupele UCL! Dorin Rotariu a fost rezervă

Ajunsă în play-off-ul UCL, Ludogorets este pe punctul să rateze grupele UCL, după eșecul din Suedia cu Malmo, scor 0-2.

Cu Dorin Rotariu tot meciul pe bancă și fără Claudiu Keșeru, ajuns la echipa a doua, bulgarii n-au avut nicio șansă și au pierdut după golurile reușite de Birmancevic și Berget.

Benfica, victorie în derby-ul cu PSV

În cel mai așteptat meci al zilei, Benfica și PSV au făcut spectacol, portughezii reușind să se impună cu scorul de 2-1, la Lisabona.

Silva și Weigl au marcat până la pauză pentru gazde, însă Gakpo a redus din diferență cu un șut din afara careului, iar returul de săptămâna viitoare se anunță unul pe muchie de cuțit.