VIDEO | Tensiune maximă între jucătorii lui Real Madrid și suporteri. Starurile lui Ancelotti au fost înjurate ca la ușa cortului la ieșirea din stadion

Suporterii lui Real Madrid au fost foarte furioși, după meciul pierdut cu 4-3 în fața lui Schalke, chiar pe Santiago Bernabeu. Deși echipa lui Ancelotti s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, cu 5-4 la general, fanii sunt foarte nemulțumiți de forma echipei.

Real Madrid a trăit cu emoții returul cu Schalke, deși în prima manșă s-a impus cu 2-0. Nemții au învins pe Bernabeu cu 4-3 și mai aveau nevoie de un singur gol pentru a produce una dintre cele mai mari surprize ale sferturilor de finală.

Situația de la meciul cu Schalke, dar și forma slabă prin care trece Real Madrid au atras furia fanilor. Campioana Europei a bifat al treilea meci oficial fără victorie, după remiza cu Villarreal și eșecul cu Bilbao și a pierdut prima poziție în campionatul Spaniei, loc ocupat acum de FC Barcelona.

Suporterii i-au huiduit pe jucătorii lui Real Madrid, atât pe stadion, cât și în afara lui. Fanii și-au așteptat favoriții la ieșirea din stadion și le-au adresat cuvinte dure pentru evoluțiile slabe din ultima perioadă.

Publicat: 12 03. 2015, 09:41
Actualizat: 12 03. 2015, 14:42