VIDEO | Fiesta la Madrid după calificarea Realului în finala Ligii Campionilor. Sergio Ramos a luat microfonul și a cântat în mijlocul fanilor: „Suntem regii Europei!”

This browser does not support the video element.

Madridul e în sărbătoare după calificarea în a treia finală consecutivă în Liga Campionilor! La finalul meciului nebun cu Bayern, scor 2-2 (2-1 în tur), căpitanul Sergio Ramos s-a bucurat împreună cu fanii.

Ramos a fost unul dintre eroii Realului în returul cu Bayern, deși a greșit la golul lui Kimmich din minutul 3. În repriza secundă, Sergio și-a ajutat echipa să reziste atacurilor fulgerătoare ale bavarezilor, iar la final a declanșat fiesta alături de galerie.

Căpitanul blanco a cântat „Suntem regii Europei” și „Cum să nu te iubesc / Ești de 12 ori campioana Europei”, spre deliciul spectatorilor de pe „Bernabeu” care și-au îmbrățișat idolul și au sărit împreună cu el.

Sergio Ramos a ținut să transmită și un mesaj pe Twitter după obținerea calificării. Spaniolul s-a fotografiat în vestiar, spunând: „Am scris din nou istorie! Acum vrem să devenim legende”.

Publicat: 02 05. 2018, 08:30
Actualizat: 02 05. 2018, 08:31