VIDEO | Colecție de goluri spectaculoase marcate într-o singură seară. Hulk a fost aproape să rupă plasa, Muller – lob uluitor, Diego Costa – voleu de mare atacant

Hulk și Thomas Muller se pot înscrie și ei la trofeul „Ferec Puskas”, după ce Florenzi a deschis balul golurilor spectaculoase.

Miercuri seară a fost un deliciu pentru iubitorii fotbalului. Florenzi, Hulk și Thomas Muller s-au întrecut în goluri fenomenale. Primul care a ieșit la rampă a fost mijlocașul lui AS Roma, care a marcat contra Barcelonei de la peste 40 de metri (DETALII AICI).

Hulk a vrut să aibă și el momentul de glorie. În minutul 45, atacantul lui Zenit a tras teribil de puternic de la 30 de metri, fără vreo speranță pentru portarul Valenciei (VIDEO AICI)

Golurile spectaculoase nu s-au oprit însă aici. În minutul 52, Thomas Muller a deschis scorul la Pireu cu un lob de generic: șut din colțul careului mare, direct peste portar (VIDEO AICI)

Diego Costa s-a simțit și el obligat să contribuie la spectacolul din miercuri seară. În minutul 58, internațional spaniol a făcut 3-0 cu un voleu superb din 15 metri (VIDEO AICI)

Publicat: 16 09. 2015, 23:15
Actualizat: 16 09. 2015, 23:16