Verdict dur al presei din Anglia, după ce Real Madrid s-a calificat la lovituri de departajare în fața lui Manchester City! Ce a scris The Sun despre gigantul Spaniei

Presa din Anglia a oferit un verdict dur, după ce Real Madrid s-a calificat în semifinalele UEFA Champions League, în urma loviturilor de departajare, în fața celor de la Manchester City.

Jurnaliștii de la The Sun au criticat prestația avută de gigantul Spaniei în fața echipei antrenate de Pep Guardiola.

Real Madrid a reușit să se califice în semifinalele UEFA Champions League, după ce a eliminat-o pe Manchester City la loviturile de departajare. Echipa antrenată de Carlo Ancelotti a deschis scorul în minutul 12, prin Rodrygo. Trupa lui Pep Guardiola a reușit să marcheze în minutul 76, prin Kevin De Bruyne și a forțat marcarea golului al doilea. Cu toate acestea, Real Madrid a rezistat și a dus meciul în prelungiri, reușind să se impună, în cele din urmă, la loviturile de departajare.

Presa din Anglia a vorbit despre prestația echipei spaniole, și a oferit un verdict clar despre trupa lui Carlo Ancelotti.

„Dar asta este ceea ce face Real Madrid. Merge mai departe în competiție chiar și atunci când nu merită acest lucru. Gigantul spaniol a petrecut cea mai mare parte a meciului în jumătatea proprie, într-o altă confruntare captivantă cu rivalii”, au scris jurnaliștii de la The Sun, imediat după meci.

În sferturi, Bayern Munchen a reușit să o elimine pe Arsenal Londra. Meciul tur s-a terminat la egalitate, scor 2-2, iar în retur nemții au reușit să se impună cu scorul de 1-0.
Meciul tur dintre Bayern și Real Madrid se va disputa pe data de 30 aprilie 2024, la Munchen, în timp ce returul este programat pentru data de 7 mari 2024, la Madrid.
Publicat: 18 04. 2024, 01:28