Urban a schimbat tot la ultimul meci înainte de returul cu Steaua

Alți doi titulari, Vrdoljak și Kucharczyk, au intrat în repriza secundă, evoluând 30 de minute

E clar deja că Legia se gândește exclusiv la returul play-off-ului Ligii Campionilor de mâine contra Stelei. Iar antrenorul Jan Urban a demonstrat acest lucru în partida de campionat de sâmbătă cu Lechia Gdansk, disputată pe teren propriu, care a fost pierdută de adversara roș-albaștrilor cu scorul de 0-1.

Pentru că din primul „11” care a fost trimis în teren pe „Arena Națională” doar portarul Dusan Kuciak a fost titular și în meciul cu Lechia. E adevărat, în teren s-au aflat și mijlocașul Zyro și atacantul Dvalișvili, care au intrat în repriza secundă în jocul cu Steaua, dar și căpitanul Vrdoljak  (intrat în minutul 63) și mijlocașul Kucharczyk (intrat în minutul 72). Însă intențiile lui Urban au fost clare: „Am vrut să ne odihnim cât mai bine titularii pentru returul de marți cu Steaua. Este cel mai important și avem speranțe mari”.

Publicat: 26 08. 2013, 08:40
Actualizat: 26 08. 2013, 08:41