Țucudean are și regrete după victoria cu APOEL Nicosia: „Păcat, puteam să avem 3-0 sau 4-0!”

Viitorul a reușit o victorie mare cu APOEL Nicosia după un meci foarte bun făcut de campioana României. George Țucudean susține că Viitorul ar fi meritat o victorie mai clară, dar speră la un meci foarte bun și în retur.

Viitorul și-a făcut debutul în Liga Campionilor cu o victorie, 1-0 cu APOEL Nicosia, în prima manșă a turului III din Liga Campionilor. Golul a fost înscris de Cristi Ganea, în minutul 35, după un șut superb din lovitură liberă: șut cu exteriorul, peste zid, direct în vinclu. George Țucudean spune însă că Viitorul ar fi meritat o victorie mai clară:

„A fost un meci foarte bun, am avut foarte multe ocazii, păcat că am marcat doar din lovitura liberă a lui Ganea. Puteam să avem 3-0 sau 4-0 și era mai ușor acolo. Este al doilea gol pe care Ganea îl dă așa, nu mai poți să spui că e întâmplare. Mă bucur pentru el.

Am pregătit foarte bine meciul acesta, știam unde joacă și unde să-i atacăm. Orice e posibil în retur, dar sper să nu. Am făcut foarte multe ocazii, păcat că n-a intrat. Am câștigat o bătălie, mai avem una, sper să o câștigăm și pe aceasta”, a declarat George Țucudean la TVR 1.

Țucudean a văzut al doilea galben în prelungiri și a fost eliminat, ceea ce înseamnă că va fi suspendat pentru retur. Manșa secundă se va juca peste o săptămână.

Publicat: 26 07. 2017, 23:23
Actualizat: 26 07. 2017, 23:25