„Tolisso tocmai a marcat golul sezonului!” Oblak, neputincios la lovitura fabuloasă a mijlocașului lui Bayern | FOTO & VIDEO

Corentin Tolisso a reușit unul dintre cele mai frumoase goluri din Liga Campionilor. Mijlocașul lui Bayern l-a învins pe Oblak cu o lovitură incredibilă, iar fanii cred că s-a marcat deja golul sezonului.

Bayern Munchen continuă marșul nestingherit prin Europa. După ce au câștigat finala Ligii Campionilor de anul trecut, 1-0 cu PSG, nemții se anunță încă de pe acum principala candidată la câștigarea prețiosului trofeu.

Oblak, neputincios la lovitura fabuloasă a lui Tolisso! „Tocmai a marcat golul sezonului!”

Bayern a deschis scorul în minutul 28 prin Coman (VIDEO AICI) și l-a majorat cu patru minute înaintea finalului primei reprize prin Goretzka (VIDEO AICI).

Atletico nu a avut ripostă în fața mașinăriei de fotbal a lui Hansi Flick. Nemții au dus scorul la proporții umilitoare pentru Suarez și compania. Coman a reușit dubla în minutul 72 (VIDEO AICI), dar golul serii l-a reușit Tolisso.

Mijlocașul francez a expediat o torpilă fabuloasă în poarta lui Oblak (VIDEO AICI), iar fanii au comentat imediat pe conturile de socializare: „Tolisso tocmai a marcat golul sezonului!”

Madridul a avut o seară de coșmar. Și Realul a fost umilită de Șahtior Donețk, care a condus la un moment dat cu 3-0 în Spania.

În capitala Spaniei se vorbește deja despre demisia lui Zinedine Zidane, cu câteva zile înaintea Clasicului dintre Real și Barcelona.

Bayern: Neuer – Pavard, Sule, Alaba, Hernandez – Kimmich, Goretzka – Muller, Tolisso, Coman – Lewandowski
Atletico: Oblak – Trippier, Savic, Felipe, Renan Lodi – Llorente, Herrera, Koke, Carrasco – Suarez, Joao Felix

Publicat: 21 10. 2020, 23:50
Actualizat: 21 10. 2020, 23:57