Szekely și-a revenit și este apt pentru meciul cu Lyon

Janos Szekely a fost recuperat neașteptat de repede de medicii Stelei și a participat ieri la antrenamentul normal al echipei, fiind gata de joc împotriva campioanei Franței, Olympique Lyon.

„Szekely a participat la pregătirea normală a jucătorilor și nu mai are probleme cu nicio accidentare“, a afirmat Marius Lăcătuș la Sport.ro. După ce a ratat „dubla“ de calificare cu Galatasaray, „Iani“ ar putea bifa mâine cel de-al treilea său meci în Liga Campionilor, primul fiind cu Bayern München, când a fost titular, iar celălalt la Firenze, contra Fiorentinei, când a intrat după pauză.

Încă nu e sigur dacă Marius Lăcătuș se va hotărî să-l arunce în joc pe ex-gălățean încă din primul minut al meciului, tehnicianul fiind nevoit să aleagă doar doi fotbaliști dintre Nicoliță, Toja, Semedo și Szekely pentru a juca pe flancuri contra celor de la Lyon. „Șeptarul“ din Ghencea a jucat ultima oară în partida cu CS Otopeni, încheiată la egalitate, scor 1-1.

Emeghara nu s-a recuperat!
Marius Lăcătuș a dezvăluit că fundașul nigerian continuă să fie în perioada de recuperare după operația de la genunchi. „Singura problemă pe care o mai am în lot este Emeghara, pe care nu pot să mă bazez contra celor de la Lyon“, a recunoscut antrenorul Stelei.

7 meciuri are Szekely în cupele europene, el înscriind o dată, în meciul Trabzonspor – Oțelul 1-2, de anul trecut