Schmelzer reatează meciurile din sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Fundașul stânga al echipei Borussia Dortmund, Marcel Schmelzer, s-a accidentat în partida cu Zenit Sankt Petersburg, contând pentru returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor, și va fi indisponibil pentru aproximativ o lună, urmând să rateze astfel meciurile din sferturile competiției.

Schmelzer a suferit o accidentare la zona inghinală în a doua repriză a meciului cu Zenit, informează uefa.com.

Potrivit site-ului oficial al grupării germane, Schmelzer va rata cinci meciuri din Bundesliga, precum și două din Liga Campionilor. „M-am împiedicat la un tackling și am simțit o durere la zona inghinală”, a spus Schmelzer.

Schmelzer se adaugă astfel mai vechilor probleme medicale din lot, Jakub Blaszczykowski (genunchi), Neven Subotici (genunchi) și Sven Bender (zona inghinală).

Borussia Dortmund s-a calificat în sferturile de finală ale competiției după ce a învins, cu scorul general de 5-4, formația rusă Zenit Sankt Petersburg.

Tragerea la sorți a sferturilor Ligii Campionilor va avea loc, vineri, de la ora 13.00.

Sursa: Mediafax

Publicat: 20 03. 2014, 19:37
Actualizat: 20 03. 2014, 19:38