Sânmărtean, dezamăgit după ratarea grupelor Ligii: „A fost o seară neagră pentru noi”

Steaua nu a reușit să se califice în grupele Ligii Campionilor, după ce a pierdut la loviturile de departajare meciul cu bulgarii de la Ludogoreț. scor 5-6, în poarta formației bulgare apărând fostul fundaș dinamovist Cosmin Moți, care a parat două penaltiuri și a înscris un gol de la 11 metri.

Lucian Sânmărtean, unul dintre cei mai buni jucători steliști, a declarat că a fost o seară neagră pentru echipa campioană a României.

„A fost o seară neagră pentru noi, nu sunt prea multe de spus. A fost o lipsă de concetrare. Nu ai voie să iei gol în minutul 90. Am avut câteva oportuniutăți de a marca. Sunt o echipă bună, care pasează, care pune presiune. Mi-am dorit să joc, am vrut să fiu alături de echipă, chiar dacă eram nerefăcut.

Neatenția ne-a costat pe final. E trist, am avut jocul în mână. Dacă înscriam la început, alta era situația”, a spus Lucian Sânmărtean la Digi Sport.

În urma acestei eliminări, Steaua București va evolua în grupele Ligii Europa. În tur, Steaua s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, cu același rezultat reușind să se impună și bulgarii în retur, după 120 de minute.

Publicat: 28 08. 2014, 00:55
Actualizat: 28 08. 2014, 00:56