Șahtiorul lui Lucescu merge în play-off-ul Champions League, după ce a măturat pe jos cu Fenerbahce. Cum arată urnele pentru tragerea la sorți

Echipa ucraineană Șahtior Donețk, antrenată de Mircea Lucescu, s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, la Lvov, cu scorul de 3-0 (1-0), formația turcă Fenerbahce Istanbul, în manșa secundă a turului trei preliminar al competiției.

În tur, la Istanbul, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 0-0. Miercuri, golurile învingătorilor au fost marcate de Gladkiy ’25, Srna ’65 din penalti și Alex Teixeira ’68.

(+) KF Skenderbeu (Albania) – Milsami Orhei (Moldova), 2-0, în tur 2-0

– la Milsami Orhei, atacantul Cristian Bud a intrat în minutul 46, mijlocașul Cornel Gheți a fost introdus în minutul 57, iar Romeo Surdu a fost rezervă.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în play-off-ul Ligii Campionilor.

Tragerea la sorți a meciurilor din play-off-ul Ligii Campionilor va avea loc vineri, de la ora 13.00.