Ronaldo a urcat pe locul 3 în topul celor mai buni marcatori din istoria Ligii Campionilor

Portughezul Cristiano Ronaldo a reușit să intre în top 3 al celor mai buni marcatori din istoria Ligii Campionilor cu cele două goluri marcate în prima repriză a  meciului cu Juventus de pe Santiago Bernabeu, meci terminat cu victoria lui Real cu 2-1.

CR7 a deschis scorul rapid, în minutul 4, apoi a marcat din penalty în minutul 29. Ronaldo a ajuns la cota 57, ceea ce îl propulsează pe locul 3 în clasamentul all-time al celor mai buni marcatori din istoria Champions League, depășindu-l pe olandezul Van Nistelrooy. Pe primele două locuri se află Raul cu 71 de goluri, iar pe locul 2 Messi cu 63 de reușite.

Primul gol din meciul cu Juventus, din minutul 3 și 57 de secunde, este cel mai rapid gol al portughezului în Liga Campionilor.

Ronaldo a marcat 28 de goluri în ultimele 22 de meciuri în tricoul lui Real.

Publicat: 23 10. 2013, 22:51
Actualizat: 24 10. 2013, 08:19