Romelu Lukaku, salvatorul lui Inter! Atacantul a atins o bornă incredibilă prin golul din ultimul minut cu Monchengladbach | VIDEO

Inter Milano a egalat nesperat cu Borussia Monchengladbach. Italienii trebuie să îi mulțumească lui Romelu Lukaku. Atacantul belgian a reușit dubla chiar în ultimul minut de joc.

Finalista Europa League de anul trecut, Inter Milano a fost la un pas de surpriză în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor. Nemții cu condus până în ultimul minut, atunci când Romelu Lukaku a împins mingea în poarta lui Gladbach.

Romelu Lukaku salvează Inter cu un gol în ultimul minut cu Monchengladbach

Inter și Gladbach s-au încălzit mai greu și au terminat la egalitate prima repriză, 0-0. Lukaku a dat lovitura imediat după pauză (VIDEO AICI).

Apoi, nemții au preluat conducerea prin reușitele lui Bensebaini (Min. 63 – VIDEO AICI) și Hofmann (Min 84 – VIDEO AICI).

Germanii se gândeau deja la bucuria de la vestiare, când Marco Rose a dictat ultima schimbare a meciului, exact înaintea unei lovituri de la colțul terenului. O greșeală impardonabilă la acest nivel, care i-a costat pe oaspeți.

Lukaku a egalat după executarea cornerului (VIDEO AICI), iar fosta finalista a Europa League salvează prima seară în Liga Campionilor.

Lukaku, bornă incredibilă la Inter

Prin dubla cu Gladbach, Lukaku ajunge la un nivel incredibil în statistica personală. Belgianul are 40 de goluri în 56 de meciuri pentru Inter Milano.

Mai mult, atacantul a fost implicat în fiecare din ultimele șase goluri reușite de italieni în Liga Campionilor.

Inter: Handanovic – D’Ambrosio, de Vrij, Kolarov – Darmian, Barella, Vidal, Perisic – Eriksen – Lukaku, Sanchez
Gladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini – Kramer, Neuhaus – Thuram, Embolo, Hofmann – Plea

Publicat: 22 10. 2020, 00:22
Actualizat: 22 10. 2020, 00:28