Rezultatele serii în play-off-ul Champions League. Bogdan Racovițan a îngropat-o pe Rakow, în timp ce Rangers a obținut doar un egal fără Ianis Hagi

Au avut loc meciurile: Antwerp – AEK Atena, Rakow – Copenhaga și Rangers – PSV, partide din prima manșă a play-off-ului Champions League.

Antwerp a învins-o pe AEK Atena, scor 1-0, deși a jucat în 10 oameni. Vincent Janssen, jucătorul belgienilor, a fost cel care a marcat unicul gol al partidei, în timp ce Jelle Bataille a fost cel care a văzut cartonașul roșu. Rakow Czestochowa a pierdut cu Copenhaga, scor 0-1, iar reușita danezilor a fost, de fapt, autogolul românului Bogdan Racovițan.

Rangers a remizat cu PSV Eindhoven, scor 2-2. Golurile scoțienilor au fost marcate de Abdallah Sima și Rabbi Matondo. Olandezii au punctat prin Ibrahim Sangare și prin Luuk de Jong, care a marcat golul egalizator în minutul 80. Ianis Hagi, mijlocașul formației de pe Ibrox, nu a fost introdus în lot și a ratat meciul echipei sale.

Ianis Hagi, deranjat de faptul că joacă mult prea puțin la Rangers: „Cu siguranță sunt dezamăgit de această situație”

După ce Glasgow Rangers a câștigat cu Morton, scor 2-1, în Cupa Ligii Scoției, Ianis Hagi, care a intrat pe parcursul partidei, nu a mai ținut cont de nimic și l-a „acuzat” pe antrenorul Michael Beale că-i ofertă mult prea puține minute de joc.

„Orice fotbalist își dorește să joace. Cu siguranță sunt dezamăgit de această situație, dar îi respect deciziile antrenorului. Asta nu înseamnă că sunt de acord cu ele, dar le respect, el este antrenorul echipei.

Eu sunt un simplu jucător, iubesc fotbalul. Mă antrenez zilnic la capacitate sută la sută. M-am întors după o accidentare care m-a ținut un an departe de fotbal. Ei mă cunosc, îmi știu istoria la acest club. Vreau doar să joc”, a tunat Ianis Hagi, potrivit publicației Scotsman.com.

Publicat: 23 08. 2023, 00:23
Actualizat: 23 08. 2023, 00:27