Reacția lui Cristiano Ronaldo către arbitrul englez după ce a fost informat că primul său gol nu a fost regulamentar: „În afara jocului? Tu nu ai văzut? Eu nu am…”

Cristiano Ronaldo (32 ani) a marcat un hat-trick marți seara, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor, în fața rivalei sale, Atletico. Primului gol marcat de Cristiano, în minutul 10 al partidei, a creat polemici în rândul specialiștilor, care susțin că lusitanul se afla în afara jocului.

În fapt, Ronaldo se afla în afara jocului la prima centrare a lui Sergio Ramos. În acel moment, atacantul lusitan se afla în poziție necorespunzătoare, însă nu a influențat în niciun fel jocul. În acțiunea următoare, în urma centrării lui Casemiro, Cristiano pleacă dintr-o poziție corectă și înscrie primul gol al partidei, susține Marca.

Înainte de a ieși de la vestiare, portughezul s-a apropiat de arbitrul englez, Martin Atkinson, și l-a întrebat dacă la golul de 1-0 era în afara jocului. De asemenea, Ronaldo l-a asigurat că nu a influențat jocul nicicum.

„Atkinson! În afara jocului? Nu ai văzut? Eu nu am intervenit în desfășurarea jocului”, i-a transmis jucătorul arbitrului în tunel, înainte de a ieși pe teren pentru cea de-a doua repriză.