Penalty neacordat pentru CFR în prima repriză? Deac, faultat clar în careu, la 0-0 | FOTO

Ciprian Deac (33 de ani) a deschis scorul pe Celtic Park cu campioana Scoției și a dus-o pe CFR Cluj mai aproape de calificarea în optimi. La pauză, campioana este în avantaj, scor 1-0, dar diferența putea fi mai mare.

În minutul 8 al partidei de la Glasgow, Omrani a centrat în careu către decarul CFR-ului, acesta a trimis pe lângă poartă, dar apoi a fost faultat de Callum McGregor. Centralul partidei nu a acordat lovitură de la 11 metri, dar contactul este cât se poate de clar.

• În tur, CFR Cluj și Celtic au remizat în Gruia, scor 1-1. Campioana României era obligată să marcheze pentru a spera la calificare.

Publicat: 13 08. 2019, 22:45
Actualizat: 13 08. 2019, 22:46